تدريس خصوصي

چرا از جلسات تدريس خصوصي استفاده كنيم؟

استفاده از جلسات و كلاسهاي تدريس خصوصي در بسياري از موارد اگر به درستي مورد استفاده قرار بگيرد مي تواند بسيار مفيد، موثر و كمك كننده باشد.

اگر براي بحث خاصي نتوانسته ايد به هر دليلي در كلاسهاي مدرسه شركت يا دانشگاه شركت كنيد، استفاده از جلسات تدريس خصوصي در آموزش و فهم مطلب مي تواند كمك زيادي به شما بكند. البته در كنار آن خودتان نيز بايد مطالعه كنيد و تمرينات را حل نمائيد.

چنانچه در كلاسهاي مدرسه و دانشگاه شركت كرده ايد ولي بحث خاصي را به صورت كامل متوجه نشده ايد نيز استفاده از جلسات تدريس خصوصي مي تواند مفيد باشد. در اين حالت با توجه به جزوه اي كه در كلاس نوشته ايد جلسات تدريس را پيش مي بريد.

در حالت ديگر، اگر درس را متوجه شده ايد ولي تمرينها و مسائل را به خوبي نمي توانيد حل كنيد نيز مي توانيد از مدرسين خصوصي كمك بگيريد. براي مشاهده ليست مدرسين خصوصي بر روي عبارت معلم خصوصي كليك نمائيد. در صورتيكه در زمينه تدريس خصوصي دروس دبيرستان همچون تدريس خصوصي رياضي، تدريس خصوصي فيزيك، تدريس خصوصي شيمي و .... به مدرس خصوصي احتياج داريد، در همين وب سايت (ايران مدرس) به بخش تدريس خصوصي مراجعه نمائيد. علاوه بر دروس ذكر شده در بالا، براي ارائه خدمات در زمينه تدريس زيست، تدريس عربي، تدريس زبان و ساير دروس نيز مي توانيد به بخش تدريس خصوصي مراجعه كنيد.

اگر مي خواهيد معدل خودتان را افزايش دهيد، رتبه خودتان را در كنكور ارتقا بخشيد، در تحصيل موفق شويد و يا بحث خاصي را رفع اشكال كنيد، از جلسات تدريس خصوصي استفاده نمائيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۴۵:۱۳ توسط:امين موضوع:

روش هاي تدريس خصوصي

براي داشتن يك تدريس خصوصي خوب، نكات زير را به خاطر داشته باشيد:

1- بكوشيد براي تدريس خصوصي خود، «روش تدريس » داشته باشيد. از اين رو، شايسته و حتي بايسته است كه با روشهاي كلي تدريس و روش هاي اختصاصي تدريس هر درس آشنا شويد; زيرا گفته اند: «دنياي امروز دنياي يادگيري روش ها و به كار گيري آن هاست » .

2- معمولا هنرمندي هر استادي در جلسه اول و بر اساس روشي كه در تدريس خصوصي خود بر مي گزيند، مشخص مي شود. در اين باره بسيار بينديشيد و آن را دست كم نگيريد.

3- روش هاي تدريس خصوصي ، متنوع و متفاوت است; به صورت روش روخواني و توضيح، روش سؤال و جواب، روش دسته بندي، روش عملي، روش سمعي و بصري و روش تلفيقي و آميخته از روش هاي پيشين شما مي توانيد اين روش ها و بويژه روش آخر را در تدريس خود به كار گيريد.

4- به خاطر داشته باشيد كه طبق آمار ارائه شده از سوي برخي از روانشناسان حدود 80% يادگيري از راه چشم و بقيه آن از راه حواس ديگر انجام مي گيرد. از اين رو در تدريس خصوصي ، لازم است تا آنجا كه امكان دارد مواد و مطالب درسي خود را به صورت بصري نيز ارائه كنيد; زيرا گفته اند: «يك تصوير، گوياتر از هزار كلمه است. »


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۱:۰۶:۵۸ توسط:امين موضوع:

هزينه تدريس خصوصي

هزينه تدريس خصوصي

در رابطه با تدريس خصوصي هزينه ثابتي را نمي توان تعيين كرد. با توجه به اينكه كساني كه در زمينه تدريس خصوصي كار مي كنند براي امر تدريس وقت مي ذارن و براي زمان هم نمي توان قيمتي تعيين كرد، بنابراين نبايد انتظار داشت كه هزينه تدريس خصوصي مقدار مشخص و ثابتي باشد.

هر آموزشگاه و يا مدرسي براي وقتي كه صرف تدريس مي كند هزينه اي را مد نظر قرار مي دهد.

هزينه تدريس خصوصي با توجه به موارد زير قابل تغيير است:

1- در شهرهاي مختلف هزينه تدريس متفاوت است و معمولا در شهرهاي بزرگ بيشتر مي باشد.

2- هزينه تدريس دروس دانشگاهي به نسبت دبيرستان بالاتر بوده و همچنين مدرسين براي تدريس دروس كنكور به نسبت دبيرستان هزينه بالاتري را مطالبه مي كنند.

3- هر چه سابقه كاري و مدرك تحصيلي مدرسي بالاتر باشد هزينه بيشتري را براي تدريس در نظر مي گيرد.

موارد ديگري نيز ممكن است در تعيين هزينه تدريس خصوصي موثر باشد. به هر حال مسلما مدرساني كه سابقه بالاتري دارند و كيفيت تدريس آنها نيز بالاتر است هزينه بيشتري را براي تدريس مطالبه مي نمايند و اكثر اوقات بهتر است كه مبلغ بيشتري را براي تدريس و آموزش بپردازيم تا مطمئن باشيم كه حتما نتيجه خواهيم گرفت. البته اين مطلب به اين معني نيست كه هر مدرسي كه با قيمت پايين كار كند خوب تدريس نمي كند.

شهريه هر ساعت تدريس خصوصي  حداقل – حداكثر  به صورت جدول زير مي باشد و شهريه نهايي با توجه به درس مورد نظر و استاد انتخابي شما تعيين مي گردد.

با وجود اين كه تمامي اساتيد اين موسسه  استاد برجسته از اساتيد دانشگاه ، دبيران رسمي آموزش و پرورش و فارغ التحصيلان دكتري و كارشناسي ارشد هستند هزينه هاي اين موسسه در مقايسه با ساير مراكز تدريس هاي خصوصي (كه معمولا با مدرك ليسانس و كمتر صورت مي گيرد) مناسب تر مي باشد.

 

مقطع تحصيلي متقاضي

حداقل شهريه هر ساعت (تومان)

حداكثر شهريه هر ساعت (تومان)

 

ابتدايي

15000

25000

 

دوره متوسطه اول

18000

28000

دوره متوسطه دوم

22000

30000

 

ليسانس

30000

40000

 

فوق ليسانس

 

40000

50000

 

تبصره اول:

در تدريس خصوصي مستمر، با توجه به تعداد جلسات، با نظر مديريت، درصدي تخفيف منظور مي گردد.

تبصره دوم:

براي خانواده فرهنگيان و همچنين خانواده هاي تحت پوشش كميته امداد، با نظر مديريت، درصدي تخفيف در نظر گرفته مي شود.

تبصره سوم:

چنانچه مديران مدارس و دبيرستان ها قصد تشكيل كلاس هاي خصوصي و تقويتي براي دانش آموزان مدرسه يا دبيرستان را داشته باشند، با توجه به تعداد جلسات، تخفيف متناسبي منظور مي گردد.

تبصره چهارم:

تعداد نفرات كلاس خصوصي يك نفر مي باشد و در صورت افزايش نفرات درصدي به مبلغ حق التدريس افزوده مي شود.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ مرداد ۱۳۹۵ساعت: ۰۸:۴۸:۲۹ توسط:امين موضوع: