تدريس خصوصي

فوايد تشويق در تدريس خصوصي

1. تشويق در تدريس خصوصي محرك قدرتمند: تشويق مي تواند مولد انرژي و محرك كار و تلاش بيشتري براي افراد گردد. وقتي فرد احساس مي كند كه كارش مفيد بوده و در عين حال سود بخش است، با قدرت و نيروي بيشتري به كار خواهد پرداخت و چه بسا اين كار نيك از عادات نيكويي گردد كه شخص در صورت عدم انجام آن احساس كمبود و ناراحتي مي كند.

2. مداومت در كار نيك: زماني كه شخص از نظر روحي و رواني احساس كند كه مفيد واقع شده است، تلاش مي كند تا كارش دوام داشته باشد.

3. ايجاد حس اعتماد به نفس: چه بسيار افرادي كه در اثر نداشتن اعتماد به نفس، دست به كاري نمي زنند و ترسشان اين است كه مبادا كارشان مفيد واقع نشود و يا مورد توجه جامعه و اطرافيان قرار نگيرند و همين امر سبب مي شود كه اعتماد به نفسشان را از دست داده و نشان و ابداع و نوآوري در كارشان كمتر ديده شود. در حالي كه چه بسيار از اين افراد، قدرت و كارايي بسيار دارند و استعدادهاي درخشاني در وجودشان است كه بايد شكوفا گردد ولي متاسفانه در مواردي هيچ گاه بروز پيدا نمي كند.

4. ايجاد دلگرمي تدريس خصوصي : شخص مي داند كه كار نيك او را ديگران درك كرده اند و اين حداقل پاداشي است كه او را به كارهاي نيك ديگر وادار مي كند و اين خود تلقين قدرت به افراد است.

5. ايجاد روحيه مقاومت: ديگر فايده ايجاد روحيه مقاومت و صبر است، زيرا شخص مي خواهد رضايت افراد را به دست آورد و به تحسين و تشويق آنها دست يابد و در اين راه هر گونه سختي حاضر است تحمل كند.

6. رضايت خاطر: تشويق سبب رضايت خاطر و لذت روحي مي شود.

7. ايجاد عادات پسنديده: تشويق در تدريس خصوصي باعث شده در افراد عادات پسنديده ايجاد گردد.

8. ترميم و بازيابي قوا: تشويق باعث مي شود شكست ها كه در اثر عوامل مختلف براي اشخاص پيش آمده و روان آنها را مجروح كرده است، دوباره ترميم پيدا كند و در نتيجه شخص تا حدودي ناكامي ها را فراموش نمايد و در جهت اصلاح نقص هاي خود تلاش كند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ مهر ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۵۵:۰۹ توسط:امين موضوع:

نظرات
نام : manicure     ایمیل : [ آدرس ایمیل ]     سایت : [ آدرس وبسايت ]
متن : Attractive section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :